Obserwuj w Google News

Personel medyczny zakażony odrą? Są podejrzenia wirusa

Redakcja
1 min. czytania
23.01.2019 21:30
Zareaguj Reakcja

U czterech pracowników medycznych w regionie podejrzewane jest zakażenie wirusem odry – poinformowała  wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Na początku miesiąca opolski szpital wojewódzki przyjął trzech obywateli Ukrainy, u których podejrzewano odrę.

Personel medyczny zakażony odrą? Są podejrzenia wirusa
fot. sfam_photo/Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według informacji otrzymanych od wicewojewody osoby podejrzane o zarażenie wirusem  odry to pielęgniarka szpitala MSWiA, ratownik medyczny z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, lekarz onkolog i lekarz internista, który dyżurował na oddziale zakaźnym.

Sanepid w warszawskim przedszkolu. 5-latek zachorował na odrę

Opolski sanepid skierował do wszystkich szpitali pisma przypominające o obowiązkowych szczepieniach personelu medycznego.

Chcesz wiedzieć więcej o odrze? Kliknij tutaj!

Choroba zakaźna w szpitalu

Na początku miesiąca do szpitala wojewódzkiego w Opolu przyjęto trzech pacjentów z Ukrainy z podejrzeniem odry. W ubiegłym roku na tę chorobę w województwie zachorowało kilka osób.

Odra na warszawskiej uczelni. Zachorował nauczyciel

Odra jest chorobą zakaźną, która objawami przypomina przeziębienie. Zakażeniu towarzyszy kaszel, światłowstręt i charakterystyczna wysypka. Wywołane wirusem powikłania mogą być groźne dla zdrowia a nawet życia chorego.

RadioZET/PAP/JZ