Obserwuj w Google News

Koronawirus w szkole specjalnej. Zakażony nauczyciel, uczniowie na kwarantannie

1 min. czytania
09.09.2021 23:08
Zareaguj Reakcja

W Opolu zawieszono zajęcia stacjonarne w szkole specjalnej. Jeden z nauczycieli uczący w placówce jest zakażony koronawirusem. 5 uczniów skierowano na kwarantannę.

szkoła
fot. Julian Sojka/East News

Opole. W czwartek, po stwierdzeniu, że jeden z nauczycieli jest zakażony koronawirusem, zawieszono stacjonarne zajęcia w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy - poinformowała Daria Strąk z biura prasowego urzędu miasta.

Opole. Koronawirus w szkole specjalnej. Wdrożono naukę zdalną

W przesłanym komunikacie opolski ratusz poinformował, że od czwartku do 13 września w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, która jest częścią Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu, zajęcia w szkole będą prowadzone zdalnie. 

Powodem decyzji było wykrycie wirusa SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli. Pięciu uczniów mających kontakt z zakażonym zostało skierowanych na kwarantannę

Nauka zdalna jest wdrażana coraz częściej. W woj. warmińsko-mazurskim ponad 230 dzieci ze szkół i przedszkoli zostało odesłanych do domu ze względu na zakażenia koronawirusem u nauczycieli. Z relacji dyrektora wojewódzkiego sanepidu Janusza Dzisko wynika, że źródłem infekcji w szkołach jest niezaszczepiony personel placówek.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP