Obserwuj w Google News

Niedzielski: jest aplikacja do odczytu QR z Unijnego Certyfikatu Covidowego

1 min. czytania
08.06.2021 21:08
Zareaguj Reakcja

W AppStore jest już aplikacja do odczytu QR z Unijnego Certyfikatu Covidowego – poinformował we wtorek wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział, że niedługo pojawi się również w Google Play.

adam niedzielski
fot. PAP

Adam Niedzielski przekazał, że w AppStore jest już aplikacja do odczytu QR z Unijnego Certyfikatu Covidowego. "Od dziś w sklepie AppStore można pobrać aplikację do odczytu QR kodu w ramach Unijnego Certyfikatu Covidowego. Niedługo również w Google Play" – napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Unijny Certyfikat Covid ma m.in. niwelować różnice w zakresie stosowanych przez państwa członkowskie obostrzeń i ograniczeń dla swobody przemieszczania się.

Niedzielski: osoby zaszczepione nie wchodzą w limity, bo nie stanowią zagrożenia

W limity nie wchodzą osoby zaszczepione dlatego, że nie stanowią zagrożenia epidemicznego w czasie odbywającego się wydarzenia - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że "Unia Europejska wprowadziła certyfikaty covidowe, które są nie tylko dla osób zaszczepionych, ale także dla osób, które mają wykonany test i mają status ozdrowieńca".

Przypomniał, że zgodnie z kryteriami jakości, aby otrzymać certyfikat covidowy trzeba być w pełni zaszczepionym.

Redakcja poleca

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter