Obserwuj w Google News

PiS informuje, że Szydło jest w dobrej formie. "Uszanujmy prywatność pani premier"

Redakcja
2 min. czytania
13.02.2017 09:15
Zareaguj Reakcja

- Premier Beata Szydło jest w dobrej formie, nie ma żadnych nadzwyczajnych dolegliwości i urazów - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Poinformował, że nie ma jeszcze decyzji, kto poprowadzi najbliższe posiedzenie rządu.

Beata Szydło
fot. Archiwum Radia ZET

- Lekarze przeprowadzają rutynowe badania, te które zazwyczaj w tego typu sytuacjach się prowadzi. Jest pod dobrą, profesjonalną opieką lekarzy. Wszystko idzie w dobrym kierunku i z każdym kolejnym dniem zbliżamy się do końca pobytu szefowej rządu w szpitalu -– powiedział Bochenek w Polsat News.

Pytany co dolega premier, rzecznik odparł, że Beata Szydło czuje się dobrze, "nie ma żadnych nadzwyczajnych dolegliwości i urazów".

- Specyfika wypadków komunikacyjnych jest taka, że pewne dolegliwości lubią się ujawnić po kilku dniach, stąd też właśnie panie premier przebywa na obserwacji. Wierzymy w to, że już wkrótce opuści szpital i wróci do pracy. Generalnie jest w dobrej formie -– powiedział Bochenek.

Indagowany o stan zdrowia i brak oficjalnego komunikatu na ten temat premier, rzecznik rządu odparł, że przekazywane informacje są wystarczające.

- Nie podajemy szczegółów, bo trudno żebym opowiadał, że pani premier ma na jednej nodze otarcie, a na drugiej siniaka, bo byłoby to niepoważne. Uszanujmy prywatność pani premier. Mówimy tyle, ile możemy i wydaje nam się że jest wystarczające -– powiedział Bochenek.

Rzecznik rządu zapewnił, że gdyby stan zdrowia premier rzutował na pracę rządu, gdyby nie mogła wypełniać swoich obowiązków, to wszelkie okoliczności zdarzenia i informacje o jej stanie zdrowia byłyby podane.

- Gdyby pani premier, na przykład, była poddana jakiejś operacji, gdyby był zastosowany gips, bo doszłoby do jakiegoś złamania, na pewno byśmy o tym informowali -– powiedział.

- Nic groźnego pani premier nie dolega. Nie są to jakieś nadzwyczajne, nietypowe dolegliwości. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Szefowa polskiego rządu naprawdę czuje się dobrze. Jest tytanem pracy i nawet w takiej sytuacji dopytuje o kwestie związane z bieżącymi obowiązkami i sprawami bezpośrednio związanymi z tym, co dzieje się w państwie - dodał.

Rzecznik przekazał, że nie ma jeszcze decyzji, kto poprowadzi najbliższe posiedzenie rządu. - Cały czas czekamy na decyzję lekarzy, bo to ona zdeterminuje to, kiedy szefowa polskiego rządu opuści szpital, w jakim zakresie będzie mogła pracować - powiedział.

Szefowa rządu w rozmowie z „Wiadomościami” powiedziała w niedzielę, że liczy, iż w ciągu kilku dni zapadnie decyzja, że może opuścić szpital. Dodała, że jeśli sama mogłaby zdecydować, wyszłaby z niego już. Premier przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 18.30 w Oświęcimiu. Rządowa kolumna trzech samochodów na sygnale, w której pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu, które uderzyło w drzewo. W sobotę kierowca seicento usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

W wypadku ranni zostali też dwaj funkcjonariusze BOR - kierowca i szef ochrony premier. Kierowca opuścił w sobotę szpital w Oświęcimiu, a szef ochrony przebywa w WIM. Zastrzegł, że nie chce upubliczniać informacji o swoim stanie zdrowia.

RadioZET.pl/PAP/MaAl