Obserwuj w Google News

Mężczyzna tonął w bagnie. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Błażej Makarewicz
2 min. czytania
26.03.2019 18:55
Zareaguj Reakcja

Policjanci z Piaseczna uratowali mężczyznę, który wpadł do bagna. 48-latek nie był w stanie się z niego sam wydostać. Był zanurzony w trzęsawisku po samą szyję i mocno wychłodzony. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili – poinformował we wtorek nadkom. Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie.

Mężczyzna tonął w bagnie. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili
fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Kilka dni temu 48-latek z Piaseczna późnym popołudniem postanowił wybrać się na dłuższy spacer. Wyszedł z domu i wsiadł do autobusu. Pojechał w okolice Góry Kalwarii nad Wisłę. W pewnym momencie zboczył ze szlaku.

– To popołudnie zamieniło się dla niego w koszmar. Brzegi Wisły po stronie piaseczyńskiej to jest po prostu „dżungla”. Teren jest piękny, ale podmokły i bardzo niebezpieczny. Są miejsca, gdzie ziemia się zapada. Omija się je wałem, ale w tym przypadku stało się inaczej i mężczyzna zszedł z wytyczonej drogi – mówi nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

3-latek wyskoczył z okna. Uratował go 6-latek. Matka chłopca była pijana

48-latek wpadł do bagna. Próbował z niego wyjść, ale nie był w stanie. Wpadł w panikę i zaczął się szarpać. Niestety każda próba samodzielnego wydostania się powodowała tylko, że coraz głębiej zanurzał się w trzęsawisku. Gdy mężczyzna zorientował się, że sytuacja jest beznadziejna i bagno pochłania go coraz bardziej, w ostatniej chwili wyciągnął z kieszeni telefon komórkowy i zadzwonił do żony z rozpaczliwą prośbą o wezwanie pomocy.

Kobieta powiadomiła policję. „O godzinie 20.30 oficer dyżurny z Piaseczna otrzymał pierwszą informację o zaginionym 48-latku, który niestety nie potrafił przekazać dokładnego miejsca, w którym się znajduje” – opowiada nadkom. Sawicki.

Polak bohaterem w Irlandii: uratował rodzinę z tonącego auta

Funkcjonariusze ruszyli na ratunek. Do poszukiwań włączyło się dwóch doświadczonych „kryminalnych” z Piaseczna. Policjanci o pomoc zwrócili się do wydziału techniki operacyjnej. Dzięki temu można było zlokalizować okolicę, z której mężczyzna dzwonił do żony.

Pogoda, podmokły i bagienny teren oraz panujące już ciemności utrudniały jednak akcję poszukiwawczą. Policjanci wołali po imieniu 48-latka. On jednak nie odpowiadał. Za pomocą latarek wysyłali też sygnały świetle, aby mógł ich dostrzec w panującym mroku.

Mężczyzna trafił do szpitala

– Pomoc nadeszła dosłownie w ostatniej chwili. Mężczyzna resztką sił trzymał w ręku komórkę, którą wysłał w odpowiedzi sygnał świetny. Zauważyli je policjanci i ruszyli w ich kierunku – relacjonuje nadkom. Sawicki.

Zanurzonego niemal po szyję mężczyznę wyciągnięto z bagna. Był siny i tak wychłodzony, że nie był w stanie mówić. Przewieziono go do szpitala.

RadioZET.pl/PAP/BM