Obserwuj w Google News

Karetka zderzyła się z ciężarówką. Pacjent i sanitariusze trafili do szpitala

PAP
1 min. czytania
11.12.2021 16:19
Zareaguj Reakcja

W Płocku na Rondzie Wojska Polskiego w sobotę jadąca na sygnale karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z samochodem ciężarowym. Dwóch sanitariuszy i pacjent przewożony ambulansem trafili do szpitala. W miejscu wypadku utrudnienia w ruchu pojazdów mogą potrwać co najmniej trzy godziny.

Wypadek w Płocku - zdj. ilustracyjne
fot. Adam STASKIEWICZ/East News/zdjęcie ilustracyjne

Wypadek zdarzył się w sobotę po południu w Płocku. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, doszło do zderzenia karetki pogotowia z samochodem ciężarowym - ambulans wjechał na Rondo Wojska Polskiego, jadąc drogą krajową nr 62, od strony Wyszogrodu.

- Karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, czyli była pojazdem uprzywilejowanym. Doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym, który jechał w kierunku Mostu Solidarności - wyjaśniła podkom. Lewandowska, powołując się na wstępne ustalenia dotyczące zdarzenia.

Redakcja poleca

Wypadek w Płocku. Karetka zderzyła się z ciężarówką

Jak dodała rzeczniczka płockiej policji, "do szpitala przewiezionych zostało dwóch sanitariuszy oraz pacjent transportowany karetką". Według niej utrudnienia w ruchu pojazdów w miejscu, gdzie doszło do wypadku, mogą potrwać minimum trzy godziny.

Rondo Wojska Polskiego w Płocku to miejsce, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 60 i 62. Jest to jedna z najczęściej uczęszczanych tras tranzytowych przez miasto prowadząca w kierunku Warszawy i Ciechanowa, a także na Most Solidarności przez Wisłę i dalej w kierunku Łodzi i Włocławka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK