Obserwuj w Google News

Usiłował zabić 9-latka i jego matkę. Grozi mu dożywocie

Redakcja
2 min. czytania
18.04.2017 14:41
Zareaguj Reakcja

27-letni mężczyzna, który w Płońsku zaatakował i ranił nożem 9-letniego Oskara oraz jego matkę, usłyszał zarzut usiłowania ich zabójstwa - poinformowała prowadząca śledztwo w tej sprawie płońska prokuratura.

Policja
fot. Flickr

Jak powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku Ewa Ambroziak, po przedstawieniu zarzutów 27-letni Tomasz S. jest przesłuchiwany. - Po przesłuchaniu podejrzanego prokuratura podejmie decyzję co do zastosowania środków zapobiegawczych - powiedziała dziennikarzom Ambroziak.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu matki chłopca podczas spotkania świątecznego. Z ustaleń śledczych wynika, że Tomasz S. - konkubent ciotki pokrzywdzonej kobiety, zaatakował 9-letniego Oskara i zadał mu nożem cios w gardło. Mężczyzna ranił także matkę. Kobieta ma rany cięte szyi oraz obu dłoni.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Prokurator poinformowała, że sprawca był pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie środków odurzających. Próbki jego krwi zostały przesłane do szczegółowej analizy pod kątem narkotyków, w tym dopalaczy.

Jak dodała, z zebranych materiałów dowodowych wynika, że mężczyzna działał z zamiarem zabójstwa. - Nie mamy żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna chciał to zrobić - powiedziała Ambroziak.

Poinformowała, że matka chłopca złożyła obszerne zeznania i opisała bardzo szczegółowo przebieg zdarzenia.

Zatrzymano mężczyznę, który ranił 9-latka

Informację o 9-letnim dziecku z raną ciętą szyi policja w Płońsku otrzymała z pogotowia ratunkowego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Chłopiec przeszedł operację. Jego stan jest stabilny. Prokurator poinformowała, że stan zdrowia nie pozwala obecnie na jego przesłuchanie.

Policja zatrzymała mężczyznę w poniedziałek na jednej z płońskich ulic. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że dzieckiem opiekowała się nietrzeźwa matka. Miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego więzienia.

RadioZET.pl/PAP/DG