Obserwuj w Google News

Ponad tysiąc ognisk koronawirusa w szkołach. Najnowsze dane MEiN

PAP
2 min. czytania
11.02.2022 19:43
Zareaguj Reakcja

Dokładnie 1117 szkół podstawowych nauczało w trybie zdalnym lub hybrydowym - podało w piątek Ministerstwo Edukacji i Nauki. Od 21 lutego do nauki stacjonarnej mają wrócić uczniowie klas V-VIII podstawówek i wszystkich szkół średnich.

Nauka zdalna w szkołach
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Nauka zdalna dla wybranych szkół została wprowadzona pod koniec stycznia w odpowiedzi na wzrost zakażeń podczas piątej fali koronawirusa. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki zawieszone jest stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczą się oni zdalnie. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się stacjonarnie. Stacjonarnie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.

Nie uległy zmianie terminy ferii zimowych w szkołach. Obecnie trwają ferie w czterech województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i w zachodniopomorskim. W piątek resort edukacji opublikował najnowsze dane o ogniskach koronawirusa w szkołach i przedszkolach.

Redakcja poleca

Nauka zdalna w szkołach. Raport MEiN 11 lutego

96,2 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w piątek w trybie stacjonarnym. W 12 województwach, gdzie nie ma ferii, stacjonarnie pracowało 89,1 proc. szkół podstawowych w zakresie klas I-IV – poinformowało MEiN.

Przedszkola są tzw. placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub rady rodziców.

Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, w piątek stacjonarnie pracowały 14 852 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 96,2 proc. wszystkich w kraju. 46 przedszkoli pracowało zdalnie, a 537 w trybie mieszanym.

W 12 województwach, gdzie nie ma ferii, w piątek stacjonarnie pracowało 9 119 szkół podstawowych w zakresie klas I-IV, co stanowi 89,1 proc. Zdalnie w zakresie klas I-IV pracowały 57 szkoły podstawowe, a 1 060 trybie mieszanym. Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

RadioZET.pl/PAP - Danuta Starzyńska-Rosiecka