Obserwuj w Google News

Polska oferuje pomoc w odbudowie Notre Dame. „Jest naszym chrześcijańskim dziedzictwem”

1 min. czytania
17.04.2019 08:26
Zareaguj Reakcja

– Zadeklarowałem prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi naszą pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame. Od decyzji władz francuskich będzie zależało to, w jakim stopniu będziemy mogli dopomóc w tej odbudowie – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Polska oferuje pomoc w odbudowie Notre Dame. „Jest naszym chrześcijańskim dziedzictwem”
fot. AP/Associated Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas konferencji prasowej w Chicago szef polskiego rządu został zapytany, jak Polska może pomóc przy odbudowie katedry Notre Dame.

Pożar Notre Dame. Zdjęcie z drona pokazało siłę żywiołu

„Zadeklarowałem prezydentowi Macron naszą pomoc”

W pożarze Notre Dame ucierpiała polska kaplica. Co z kopią Ikony Jasnogórskiej?

– Zadeklarowałem prezydentowi Macron naszą pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame, ponieważ jest ona w jakimś sensie naszym wspólnym, wielkim europejskim chrześcijańskim dziedzictwem – odarł Morawiecki.

Macron: odbudujemy katedrę Notre Dame w 5 lat

– Oczywiście od decyzji władz francuskich będzie zależało to, w jakim stopniu będziemy mogli dopomóc w tej odbudowie – zaznaczył premier.

Ogień w paryskiej katedrze pojawił się w poniedziałek tuż przed godziną 19, obejmując szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica spłonęła i się zawaliła. Pożar udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę Notre Dame.

RadioZET/PAP