Obserwuj w Google News

Prof. Horban zapowiada piątą falę koronawirusa. "Wirus pozostanie z nami"

1 min. czytania
19.10.2021 13:34
Zareaguj Reakcja

Piąta fala koronawirusa czeka nas wczesną wiosną – powiedział w rozmowie z "Interią" główny doradca premiera ds. COVID-19 profesor Andrzej Horban. – Wirus pozostanie z nami, ale nie będzie już dewastował naszego życia – ocenił. 

Prof. Andrzej Horban
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce stale rośnie za sprawą czwartej fali pandemii.  Prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Interią" ocenił, że kolejne fale nie będą mieć tak dużej skali jak dotychczas. – Zaszczepiło się 60 proc. dorosłych, a wśród osób w wieku powyżej 80 lat jest to 81-82 proc. Ta reszta, która się nie zaszczepiła, już zachorowała, albo zachoruje w przyszłości – wytłumaczył. 

"Piąta fala koronawirusa czeka nas wczesną wiosną"

Główny doradca premiera ds. COVID-19 zapytany, czy po czwartej fali czeka nas jeszcze piąta, odpowiedział twierdząco. – Wczesną wiosną. Ona może być równie niesympatyczna jak ta jesienna, przynajmniej na terenach, gdzie zaszczepiło się mało osób. Późną wiosną będzie już z górki – stwierdził. 

Prof. Horban dodał, że "wirus pozostanie z nami, ale nie będzie już dewastował naszego życia". – Duże fale epidemii, które są groźne, powinny się skończyć wiosną przyszłego roku – wskazał. 

Redakcja poleca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek 19 października o  3931 nowych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 64 osoby z COVID-19. Rok temu 19 października resort zdrowia informował o 7482 nowych zakażeniach. 

RadioZET.pl/Interia