Obserwuj w Google News

Pogoda na czwartek. Zachmurzenie w całym kraju

Redakcja
2 min. czytania
27.09.2018 06:59
Zareaguj Reakcja

Maksymalnie 21°C na Dolnym Śląsku pokażą termometry w czwartek. Ponadto w całym kraju spodziewane jest zachmurzenie, a na północnym-wschodzie oraz w górach spodziewany jest deszcz. Sprawdź prognozę pogody na 27 września.

Prognoza pogody na czwartek 27 września
fot. FelixMittermeier/Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, południe i centrum Polski pozostaje w zasięgu wyżu znad Bałkanów, północna część kraju znajduje się w strefie głębokiego niżu znad Morza Białego.

Na północy i w centrum zaznacza się strefa układu frontów atmosferycznych przemieszczających się z zachodu na wschód. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

9 rannych, prawie 3700 interwencji strażaków – bilans poniedziałkowych nawałnic nad Polską

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Na północy i północnym wschodzie, a początkowo także na Pogórzu Karpackim i w Karpatach słabe opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 16°C na północnym wschodzie i wschodnim wybrzeżu, 18°C w centrum, do 21°C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni. Na Pomorzu wiatr okresami dość silny, w porywach na wybrzeżu do 65 km/h.

Prognoza pogody na 27 września
fot. IMGW/pogodynka.pl

IMGW nie ogłosiło żadnych ostrzeżeń meteo na czwartek. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

Burze z gradem i wichury. RCB ostrzega 9 województw

Pogoda na noc z czwartku na piątek

W nocy z 27 na 28 września w województwach północnych zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna od 8 do 12°C, na terenach podgórskich około 5°C. Natomiast nad morzem około 13°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na Pomorzu wiatr okresami dość silny, na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 80 km/h.

Chłód, deszcz, miejscami porywisty wiatr – pogoda na wtorek

RadioZET.pl/PAP/PTD