Obserwuj w Google News

Pogoda na weekend: deszcz, śnieg i wiatr

Redakcja
2 min. czytania
22.04.2017 09:15
Zareaguj Reakcja

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji. Początkowo na południu kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Pogoda na weekend: deszcz, śnieg i wiatr
fot. Pixabay

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na południu zachmurzenie całkowite, a na wschodzie miejscami małe. Miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie także krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w przelotne opady śniegu. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st.C, 9 st.C na wschodzie do 9 st.C, 10 st.C na zachodzie. W rejonach podgórskich od 3 st.C do 6 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Porywy wiatru od 45 km/h na południu kraju do 70 km/h na krańcach północnych, a wysoko w górach do 90 km/h.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. W rejonach podgórskich i w górach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st.C na północnym wschodzie do 3 st.C na południowym zachodzie i miejscami na wybrzeżu, w rejonach podgórskich około 0 st.C. Wiatr umiarkowany, początkowo miejscami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Lokalnie możliwe burze, głównie w południowej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 6 st.C do 9 st.C, tylko w rejonach podgórskich od 3 st.C do 5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

Ciśnienie w centralnej części kraju w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/DG