Obserwuj w Google News

Wrocław: oszuści wyłudzili kilkanaście mln złotych na pośredniczeniu kredytowym

Redakcja
1 min. czytania
13.02.2017 15:28
Zareaguj Reakcja

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu ujawnia szczegóły dotyczące rozbicia grupy wyłudzającej pieniądze na pośredniczeniu kredytowym. Grupa przestępcza miała oszukać kilka tysięcy osób i zarobić w ten sposób kilkanaście milionów złotych. 

Wrocław: oszuści wyłudzili kilkanaście mln złotych na pośredniczeniu kredytowym
fot. PAP

Sześć zatrzymanych przez prokuraturę osób to pracownicy kilku firm i kancelarii prawniczych z siedzibą we Wrocławiu. Jak działali i skąd taka skuteczność?

– Wykorzystywali choroby swoich klientów, przez które ci nie byli w stanie zrozumieć, co podpisują – mówiła Radiu ZET prokurator Anna Zimoląg. Były to często zwielokrotnione umowy z większymi opłatami dla pośredników, których według zapewnień oszustów w ogóle nie mieli płacić.

 

Tak naprawdę tym osobom zabierano to, czego nie mały. Starały się o wsparcie finansowe, by zaspokoić ważne potrzeby życiowe. Doprowadzono je jednak do tak dramatycznej sytuacji finansowej, że niektórzy z pokrzywdzonych targnęli się na własne życie - dodała pani prokurator.

Do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu cały czas spływają kolejne zawiadomienia od pokrzywdzonych z całego kraju. Śledztwo trwa i niewykluczone są zatrzymania kolejnych osób rzekomo zamieszanych w całą sprawę.

RadioZET.pl/tom, gw, KM