Obserwuj w Google News

Małopolska policja szukała narkotyków. Trafili na pytona

Redakcja
1 min. czytania
21.04.2017 16:20
Zareaguj Reakcja

W jednym z mieszkań w Olkuszu policjanci natknęli się na pytona, cztery grzechotniki i worek z marihuaną. Taki był efekt przeszukania mieszkania 26-latka podczas śledztwa dotyczącego handlu narkotykami. Hodowcy grozi nawet 5 lat więzienia.

Małopolska policja szukała narkotyków. Trafili na pytona
fot. Pexels.com

Małopolska policja prowadziła na terenie Olkusza dochodzenie w sprawie rozpowszechniania narkotyków. Gdy policjanci dostali zgodę na przeszukanie jednego z mieszkań, natknęli się w środku na niecodzienne znalezisko. 26-latek hodował pytona i cztery grzechotniki. Ponadto mundurowi znaleźli też to, czego szukali, czyli narkotyki. Olkuszanin miał schowany woreczek z marihuaną, był to tylko jeden gram.

- Węża przekazano do ogrodu zoologicznego. Pozostałe cztery węże, grzechotniki, z mocy ustawy zneutralizowano jako osobniki bezpośrednio zagrażające otoczeniu – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Teraz właściciel hodowli gadów odpowie za złamanie ustawy o ochronie przyrody, tj. posiadanie gatunku chronionego węża. Zastosowano wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/strz