Obserwuj w Google News

Radio ZET: Radykalny spadek wpływów z mandatów

Redakcja
1 min. czytania
17.09.2018 11:20
Zareaguj Reakcja

O połowę spadły wpływy z mandatów wystawianych przez policję i Straż Graniczną - wynika z danych za sierpień, do których dotarło Radio ZET. 

Radio ZET: Radykalny spadek wpływów z mandatów
fot. shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- To pokazuje, że rząd  myli się twierdząc, że protestują tylko związkowcy - komentuje przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Protest służb mundurowych trwa od lipca. 

Służby mundurowe szykują się do wielkiej manifestacji. „Miarka się przebrała”

W sierpniu łączne dochody z wpłat z tytułu grzywien nakładanych w formie mandatu karnego przez wszystkie uprawnione jednostki wyniosły 25 348 409 zł.  Rok temu było to 50 237 578 zł. Do takich danych Izby Skarbowej w Opolu, która rozlicza mandaty z całej Polski dotarło Radio ZET.  Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów uważa, że to efekt protestu służb mundurowych. 

- Całe środowisko jest zdeterminowane, protestują wszyscy policjanci, bo widzą jaka jest sytuacja w służbie. Jeśli rząd tego nie zrozumie, to będzie jeszcze gorzej - mówi przewodniczący Związku Rafał Jankowski.

Na 2 października związkowcy zapowiadają manifestację w Warszawie. Domagają się między innymi podwyżek o 650 zł i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego. 

RadioZET.pl/BM