Obserwuj w Google News

Radosław Pazura potwierdza: "Zaszczepiłem się na koronawirusa w WUM"

2 min. czytania
04.01.2021 13:46
Zareaguj Reakcja

Radosław Pazura potwierdził w rozmowie z Polsat News, że także zaszczepił się przeciw koronawirusowi w Szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego brat, Cezary Pazura, jest ambasadorem rządowej kampanii #SzczepimySię.

Radosław Pazura zaszczepił się na Covid
fot. Artur Zawadzki /REPORTER

Radosław Pazura jest kolejną osobą ze świata kultury, która zaszczepiła się przeciwko Covid-19 poza rządowym harmonogramem. Informację tę ustalił Polsat News, a sam aktor potwierdził, że był w gronie zaszczepionych osób.

Jego brat, Cezary Pazura, jest ambasadorem akcji informacyjnej #SzczepimySię. "Cezary nie został zaszczepiony na COVID-19 i czeka jak każdy obywatel na swoją kolej" - przekazała za pośrednictwem Instagrama jego żona, Edyta Pazura.

Radosław Pazura także zaszczepił się przeciw Covid-19

Radosław Pazura to kolejne nazwisko ze świata kultury, która pojawiło się w gronie osób zaszczepionych na koronawirusa poza kolejnością. Wcześniej potwierdzono, że szczepionkę przyjęła m.in. Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer, Edward Miszczak, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, czy Michał Bajor. Z kolei aktorka Matylda Damięcka poinformowała, że choć proponowano jej szczepienie, odmówiła i zamierza poczekać na swoją kolej.

Rektor WUM Zbigniew Gaciong potwierdził, że był świadkiem szczepień celebrytów. Gaciong przekazał w upublicznionych wyjaśnieniach dla szefa MZ, że "ze względu na znaczenie Narodowego Programu Szczepień wielokrotnie wizytował Centrum Dydaktyczne, w którym odbywały się szczepienia, zarówno 30, jak i 31 grudnia". "Potwierdzam, że wśród oczekujących rozpoznałem kilka znanych postaci ze świata kultury" – napisał Gaciong. "W razie kolejnych pytań jestem do dyspozycji Pana Ministra" – dodał.

Rektor WUM był świadkiem szczepień celebrytów. Jest kontrola NFZ

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że kontrolerzy Narodowego Funduszu Zdrowia weszli do jednostki, która wykonywała szczepienia na rzecz WUM. Poinformował, że "kontrola ma na celu zweryfikowanie zasadności wykonania tych szczepień". "Z jednej strony będziemy analizowali, już w tej chwili analizujemy, jaka była proporcja osób zaszczepionych spoza grupy medycznej, czyli personelu, czyli lekarzy, pielęgniarek, ale też personelu oczywiście niemedycznego, który jest zatrudniony w szpitalu" - mówił Niedzielski.

Szczepienia celebrytów. Wśród zaszczepionych m.in. Krystyna Janda, Edward Miszczak, Maria Seweryn

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia, a w pierwszej kolejności szczepieni są m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia.

Warszawski Uniwersytet Medyczny wyjaśniał w ostatnich dniach, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które – niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny – otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób, obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Szef Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski powiedział tymczasem, że WUM mija się z prawdą, twierdząc, że była jakaś dodatkowa pula dawek szczepionek, niezależna od etapu zerowego obejmującego personel medyczny.

RadioZET.pl/ Polsat News/ PAP