Obserwuj w Google News

Internet, alkohol, miłość i praca. Raport o polskiej młodzieży

Redakcja
1 min. czytania
20.04.2017 18:22
Zareaguj Reakcja

Polska młodzież spędza w internecie godzinę dłużej niż trzy lata temu, pije za to zdecydowanie mniej wódki - wynika z cyklicznego raportu o młodzieży od CBOS-u. Ponadto dla młodych Polaków wciąż najważniejsza jest miłość, udane życie rodzinne i ciekawa praca, jednak słabnie znaczenie tradycyjnych wartości, jak rodzina czy religia.

Internet, alkohol, miłość i praca. Raport o polskiej młodzieży
fot. Pixabay

Młodzi ludzie czują się coraz pewniej na rynku pracy. Znacząco zmalał lęk przed bezrobociem, a układy i znajomości nie są już najważniejsze. Według młodzieży liczą się teraz indywidualne zdolności i inteligencja.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Młode pokolenie nie stroni od alkoholu. W tym przypadku po raz pierwszy wódka zanotowała spadek popularności, na rzecz wina. Niemal połowa pali marihuanę, lecz po inne narkotyki sięga coraz rzadziej - mówi Artur Malczewski z Biura ds. Zwalczania Narkomanii. Dziewczęta coraz częściej biorą narkotyki, palą i piją.

Polska młodzież ma również problem z określeniem swoich poglądów politycznych - dwie trzecie nie potrafi ich wskazać. Największym, bo 5-procentowym poparciem wśród osiemnastolatków cieszy się PiS, dalej jest Kukiz'15 i partia Korwina. Na trzecim miejscu plasują się PO i Nowoczesna.

RadioZET.pl/DG
Bielizna damska i jej rodzaje