Obserwuj w Google News

Mieszkańcy chcieli posadzić drzewa na placu. Naukowcy odkryli tam…cmentarzysko

1 min. czytania
24.09.2019 18:58
Zareaguj Reakcja

Wstrząsającej odkrycie w Rybniku. Mieszkańcy miasta chcieli posadzić drzewa na jednym ze skwerów. Wcześniej zbadali go archeolodzy. Naukowcy odnaleźli zakopane ludzkie szczątki. Okazało się, że trafili na cmentarzysko.

Mieszkańcy chcieli posadzić drzewa na placu. Naukowcy odkryli tam…cmentarzysko
fot. www.rybnik.eu

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Miejsce, w którym dokonano niezwykłego odkrycia, to Plac Kościelny w samym centrum Rybnika, na którym znajduje się figura świętego Jana Nepomucena. Badający teren archeolodzy natknęli się na 19 pochówków, z zarysami trumien – donosi „Wprost”. Znaleziono około 200 kości i fragmenty ceramiki.

Ludzkie szczątki w kartonie na cmentarzu. Do tego kartka z prośbą o pochówek

Ludzkie szczątki an placu w centrum miasta

Jak przekazał gazecie dyrektor muzeum w Rybniku Bogdan Kloch, ludzkie szczątki pochowane na bardzo płytkim gruncie. Zdaniem eksperta, na którego powołuje się „Wprost”, szczątki, które znajdują się głębiej, mogą pochodzić z czasów średniowiecza. Najmłodsze zaś mogą być datowane na ok. 1800 rok.

EE6RLxVXkAMtcRh
fot.
EE6RLwxXYAABrFl
fot.
EE6RLxcWkAAu6P2
fot.

źródło zdjęć: www.rybnik.eu

Kraków: Znaleźli na budowie 5 niemieckich bomb lotniczych. Trafią na poligon

Na rewitalizowanym obszarze mieszkańcy chcieli zasadzić cztery głogi. Wojewódzki Konserwator Zabytków zarządził wykonanie nowych badań archeologicznych. Wyniki okazały się jednoznaczne – natrafiono na pozostałości cmentarza. Teraz, pojedyncze kości oraz trumny zostaną poddane analizę antropologicznej – czytamy w „Wprost”.

Makabryczne odkrycie w parku. Zwłoki leżały obok ławki

RadioZET.pl/wprost.pl