Obserwuj w Google News

Rząd przedłuża obostrzenia covidowe. Wkrótce nowe rozporządzenie

Katarzyna Witwicka
1 min. czytania
26.04.2022 14:55
Zareaguj Reakcja

Obostrzenia zostaną z nami na dłużej. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował PAP o zamiarze wydłużenia obowiązującego rozporządzenia covidowego. Jego nowela niebawem zostanie opublikowana.

Andrusiewicz o obostrzeniach
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Obostrzenia w przypadku większości gałęzi gospodarki to już przeszłość. Nadal jednak, w świetle obowiązującego do końca kwietnia rozporządzenia, należy zasłaniać usta i nos maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach. Nakaz ten, jak przekazuje resort, zostanie utrzymany.

Redakcja poleca

Maseczki w tych miejscach nadal obowiązkowe. Będzie rozporządzenie

28 marca zniesiony został obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza i aptek. Rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii miało obowiązywać do 30 kwietnia.

Jak jednak informuje resort zdrowia, obowiązujące restrykcje pozostaną z nami na dłużej.

Redakcja poleca

- Obowiązek noszenia maseczek w aptekach i szpitalach zostanie utrzymany – przekazał rzecznik MZ. Niebawem – jak zapowiedział – pojawi się nowe rozporządzenie w sprawie ograniczeń.

Minionej doby badania potwierdziły 1356 zakażeń koronawirusem, w tym 128 ponownych. Zmarło 29 osób z COVID-19 – poinformowano we wtorek na stronach rządowych. Wykonano 16 332 testy w kierunku SARS-CoV-2. Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano 54 mln 188 tys. 360 dawek – wynika z danych MZ.

RadioZET.pl/PAP