,

Bochenek: Premier pozostanie kilka dni w szpitalu, jej stan się stabilizuje

Redakcja
13.02.2017 14:40

Stan zdrowia pani premier się stabilizuje, jest w rękach najlepszych specjalistów - poinformował Rafał Bochenek. Rzecznik rządu dodał, że Beata Szydło pozostanie jeszcze kilka dni na obserwacji w szpitalu.

Beata Szydło
fot. East News

Bochenek podał informację na temat stanu zdrowia Szydło na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami. Wystąpienie dotyczyło piątkowego wypadku kolumny rządowej, w której ucierpiała szefowa rządu.

Stan jest stabilny, ale premier pozostanie w szpitalu

- Pani premier jest w rękach najlepszych specjalistów. Wdrożono zabiegi rehabilitacyjne, które będą kontynuowane przez kilka dni, premier pozostanie więc w szpitalu - mówił rzecznik.

Dodał również, że obrażenia, jakie odniosła w wypadku szefowa rządu, nie wymagały interwencji chirurgicznej ani żadnych dodatkowych działań, wykraczających poza standardowe procedury w przypadku poszkodowanych w wypadkach drogowych.

- W dniu dzisiejszym, po kilkudniowej hospitalizacji, dającej możliwość obserwacji, diagnostyki oraz wdrożenia leżenia zachowawczego, lekarze stwierdzili postępującą stabilizację stanu zdrowia pani premier - oświadczył.

Premier może wykonywać swoje obowiązki

Bochenek zapewnił też, że Beata Szydło cały czas spotyka się ze swoimi współpracownikami, pozostając w kontakcie ze sprawami dotyczącymi sytuacji w państwie. 

- Premier może cały czas wykonywać swoje obowiązki, podpisuje dokumenty, tutaj są jej dostarczane na bieżąco, jeżeli jest oczywiście taka konieczność - powiedział, apelując jednocześnie o spokój i uszanowanie jej prywatności.

Rzecznik rządu przekazał też informację, że wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów w zastępstwie pokieruje wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

RadioZET.pl/PAP/MP