Obserwuj w Google News

Będzie strajk w PLL LOT? Jest decyzja sądu ws. legalności protestu

Redakcja
1 min. czytania
27.07.2018 07:31
Zareaguj Reakcja

Pracownicy LOT-u mogą strajkować. Sąd Apelacyjny uznał, że związkowcy mieli rację, skarżąc decyzję o zakazie protestu. Zarząd spółki dalej ma jednak wątpliwości.

LOT
fot. Wikimedia.Commons

„Kwestie legalności referendum strajkowego i ewentualnego strajku pozostają nierozstrzygnięte” – możemy przeczytać w wydanym przez LOT komunikacie. Czy w związku z tym możemy spodziewać się, że samoloty LOT-u w najbliższym czasie przestaną latać?

Na razie nie ma takiej decyzji, ale sytuacja się nie poprawiła, nie ma żadnych propozycji ze strony zarządu, kierownictwo nie chce rozmawiać – tak mówią Radiu ZET związkowcy, więc strajk raczej dojdzie do skutku, aczkolwiek mało prawdopodobne, że stanie się to w wakacje.

LOT naraził życie pasażerów? „Fakt”: Byli o włos od śmierci

Przypomnijmy, że piloci, stewardessy i administracja zapowiadali, iż wstrzymają loty na majówkę, ale właśnie wtedy zaczęły się problemy prawne. Dlatego też strajk przebiegł praktycznie niezauważony, pracownicy mieli pracować wolniej, ale w praktyce nie było nawet żadnych opóźnień.

Pracownicy LOT-u walczą o podwyżki. Chcą powrotu wypłat sprzed 2010 roku, kiedy to spółka była w złej sytuacji finansowej i musiała obniżyć pensje. Teraz sytuacja się poprawiła, więc pracownicy chcą lepszych warunków.

RadioZET.pl/NaTa/MP