Obserwuj w Google News

Nie będzie metropolii warszawskiej? Sasin nie wyklucza wycofania projektu

Redakcja
1 min. czytania
21.04.2017 21:16
Zareaguj Reakcja

W przyszłym tygodniu podsumujemy konsultacje ws. projektu PiS dot. utworzenia metropolii warszawskiej; ich wynik będzie drogowskazem; nie wykluczamy żadnej opcji; być może projekt, będzie mocno zmieniony albo nawet będzie musiał być wycofany - powiedział w piątek Jacek Sasin (PiS).

Nie będzie metropolii warszawskiej? Sasin nie wyklucza wycofania projektu
fot. East News

Sasin był pytany w TVP Info, co zamierza zrobić PiS, jeśli referenda w kolejnych podwarszawskich gminach, dotyczące włączenia ich do metropolii warszawskiej, zakończą się podobnie, jak to w Legionowie, gdzie mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko takiemu rozwiązaniu.

 

Wśród kilkunastu gmin, które już zdecydowały się iść w ślady Legionowa i organizują referenda w sprawie projektowanej przez PiS metropolii warszawskiej, są m.in.: Błonie, Babice Stare, Nieporęt, Konstancin-Jeziorna, Wieliszew i Michałowice - referenda odbędą się tam w maju i czerwcu. Według Sasina przeprowadzenie tych referendów w obecnym momencie nie ma sensu, jest "tylko i wyłącznie wyrzucaniem w błoto publicznych pieniędzy", ponieważ nie wiadomo jeszcze, jaki będzie ostateczny kształt projektu.

Legionowo nie chce przyłączyć się do Warszawy. Znamy wyniki referendum

- Złożyliśmy jako posłowie pewien projekt, który jest zaczynem do dyskusji; projekt, który - od razu to zakładaliśmy - będzie podlegał daleko idącym zmianom w wyniku tej dyskusji, w wyniku konsultacji - powiedział poseł PiS. Pytany, czy metropolia warszawska wcale "nie musi okazać się rzeczywistością", przytaknął. - My słuchamy obywateli. Nie będziemy na pewno żadnych rozwiązań wprowadzać wbrew temu, czego oczekują mieszkańcy, czego oczekują obywatele Warszawy i podwarszawskich gmin. Słuchamy ludzi, a to, co nam powiedzą trakcie konsultacji, będziemy realizować - podkreślił Sasin.

RadioZET.pl/PAP/MAAL