Obserwuj w Google News

Skok zakażeń koronawirusem w Polsce. Rząd rozważa "kolejne kroki"

2 min. czytania
04.11.2021 13:36
Zareaguj Reakcja

Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w piątek 5 listopada odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym będą miały miejsce dyskusje o następnych podejmowanych krokach. Chodzi o wzrost zakażeń koronawirusem i ewentualne wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Adam Niedzielski
fot. PAP

Adam Niedzielski mówił o obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek informację o 15 515 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem – najwięcej w trwającej fali epidemii. Zmarło 250 osób z COVID-19.

Minister zdrowia zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z dużym skokiem zakażeń. Dynamika zachorowań - jak mówił - z tygodnia na tydzień jest 80 procentowa. - Niestety niepokojące trendy można uznać, że są kontynuowane - powiedział.

Redakcja poleca

Skok zakażeń koronawirusem w Polsce. Rząd rozważa "kolejne kroki"

- Z drugiej strony wiemy, że dzisiejszy wynik jest odnotowywany po dłuższym weekendzie, po kilku dniach wolnych, więc być może część tego wyniku jest jednak efektem kumulacji wynikającym z tego, że po dłuższym weekendzie wykonujemy badania - zwrócił uwagę.

Szef MZ zaznaczył, że sytuacja jest bardzo niepokojąca. Przypomniał, że w ostatnim czasie rozmawiał z komendantem KGP na temat zwieszenia rygoru egzekucji noszenia maseczek.

Niedzielski powiedział, że w piątek 5 listopada odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym będą miały miejsce dyskusje o następnych podejmowanych krokach.

- Ale w tej chwili najważniejszym zagadnieniem z naszego punktu widzenia jest monitorowanie i śledzenie sytuacji w szpitalach. Mamy w tej chwili ponad 8,5 tys. hospitalizacji. Myślę, że warto przypomnieć, że rok temu było tych hospitalizacji ponad 18,5 tys., co pokazuje różnicę jakościową, jaką czynią szczepienia, jeżeli chodzi o przebieg pandemii w porównaniu z falami poprzednimi - dodał.

RadioZET.pl/ Katarzyna Herbut, Iwona Pałczyńska (PAP)