Obserwuj w Google News

13 osób zmarło po spożyciu denaturatu. W regionie wstrzymano jego sprzedaż

1 min. czytania
08.04.2022 18:17
Zareaguj Reakcja

13 osób zmarło w ostatnich dniach w woj. śląskim, a kolejne trzy są w ciężkim stanie po spożyciu denaturatu z toksycznym alkoholem metylowym. Wojewódzki inspektor sanitarny wstrzymał sprzedaż denaturatu w regionie – ustaliła reporterka Radia ZET Daria Klimza. Wszystko wskazuje na to, że w tym produkcie sprzedawanym legalnie znajdowała się trucizna.

13 osób zmarło po spożyciu denaturatu. Zawierał metanol
fot. Damian Klamka/East News, zdj. ilustracyjne

Masowe zatrucia i zgony po spożyciu denaturatu na Śląsku. W regionie została całkowicie wstrzymana sprzedaż tej substancji.

Jak informuje reporterka Radia ZET Daria Klimza, w ostatnich dniach 13 osób zmarło, a kolejne trzy są w ciężkim stanie po spożyciu denaturatu zawierającego toksyczny alkohol metylowy.

Redakcja poleca

Śląskie. 13 osób zmarło po spożyciu denaturatu. Zawierał metanol 

Przypadki zatruć i zgonów odnotowano w różnych częściach woj. śląskiego, m.in. w Bytomiu, Chorzowie, powiecie kłobuckim i częstochowskim. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policja i prokuratura. - Każda partia (produktu, przyp.) będzie musiała być sprawdzona. Póki co jesteśmy zasypani próbkami i przez dwie doby będziemy pracowali nad identyfikacją – powiedział Radiu ZET Grzegorz Hudzik, śląski inspektor sanitarny.

Wszystkie osoby, które spożyły trefny alkohol, kupiły go w oficjalnym obiegu. Dlatego śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik podjął decyzję o całkowitym wstrzymaniu sprzedaży denaturatu w sklepach w regionie. Sanepid apeluje do rozsądku osób, które spożywają takie trunki. W sklepach ruszyły też kontrole na szeroką skalę.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/oprac. BCh