Obserwuj w Google News

W Toruniu 21-latek strzelał z wiatrówki do autobusów

Redakcja
1 min. czytania
13.04.2017 13:08
Zareaguj Reakcja

Policjanci zatrzymali 21-latka, który w Toruniu przez dwa tygodnie ostrzeliwał z wiatrówki autobusy i witryny sklepowe. Teraz odpowie za to przed sądem.

W Toruniu 21-latek strzelał z wiatrówki do autobusów
fot. KWP Toruń

W Toruniu przez dwa tygodnie ktoś ostrzeliwał z wiatrówki autobusy komunikacji miejskiej, wiaty i inne obiekty w okolicy. Złapanie snajpera nie było proste, gdyż ten za każdym razem zmieniał miejsce strzelania. Pierwsze zgłoszenia trafiły do toruńskiej komendy policji pod koniec marca.

W kolejnym miesiącu na policję wpływały kolejne zgłoszenia w tej sprawie. Analiza śladów, dowodów i monitoringu miejskiego doprowadziła do 21-latka, który bywał już widywany na ulicach Torunia z repliką broni. Okazało się, że młody snajper w swoim mieszkaniu ma mały arsenał broni. – W miejscu jego zamieszkania policjanci odnaleźli replikę karabinku automatycznego kałasznikowa strzelającą plastikowymi kulkami (tzw. ASG). Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi – donosi toruńska komenda.

foto
fot. KWP Toruń

21-latek nie był wcześniej karany. Na przesłuchaniu nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć się z tego, co robił. Straty, jakie spowodował swoim niebezpiecznym hobby, wyceniono na kilkanaście tys. złotych. Teraz grozi mu nawet 5-letnia odsiadka.

RadioZET.pl/KWP Toruń/strz