Obserwuj w Google News

Statek wywrócił się na Motławie w Gdańsku. Nie żyją trzy osoby

1 min. czytania
08.10.2022 19:14
Zareaguj Reakcja

Trzy osoby nie żyją po wypadku, do którego doszło na rzece Motławie w Gdańsku - przekazał PAP asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

3 osoby zginęły w wypadku statku w Gdańsku
fot. screen KM PSP w Gdańsku

Tragiczny wypadek wydarzył się na Motławie w sobotę po południu. Jak powiedział PAP po godz. 17 mł. bryg. Jacek Jakóbczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, statek wycieczkowy najprawdopodobniej wywrócił się w wyniku fal wytworzonych przez pracujący w pobliżu holownik.

Statek wywrócił się na Motławie. Nie żyją trzy osoby

Na pokładzie było 14 osób. - Akcja reanimacyjna została podjęta wobec trzech osób, w tym dwóch wyciągniętych przez gdańską Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Niestety u jednej z reanimowanych osób lekarz stwierdził zgon. Dwie pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala razem z innymi uczestnikami zdarzenia – dodał.

Z informacji przekazanych przed godz. 19 przez asp. sztab. Mariusza Chrzanowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wynika, że dwie osoby, które po reanimacji zostały zabrane do szpitala zmarły. W akcji ratunkowej na Motławie brało udział m.in. ponad 20 strażaków, służby SAR oraz policja.

mid-22a08451
fot. PAP/Adam Warżawa

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Dariusz Sokolnik