Obserwuj w Google News

Rząd zapowiada kolejne zmiany w systemie szczepień

1 min. czytania
30.04.2021 14:32
Zareaguj Reakcja

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo szczepienia w punktach szczepień powszechnych - przekazał w piątek na konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Szczepienie przeciw Covid-19 osób z niepełnosprawnościami
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Szczepienia przeciw Covid-19 przyspieszają – już w majówkę będzie możliwość przyjęcia preparatów bez wcześniejszej rejestracji w tzw. mobilnych punktach szczepień. Zorganizowane będą w każdym mieście wojewódzkim, a chętni przyjmą w nich jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

Rząd pochylił się również nad zgłaszanym problemem szczepień osób niepełnosprawnych. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przekazał na konferencji w piątek, że osoby z niepełnosprawnością będą miały pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych. - Nie będą musiały czekać kilka tygodni, dostaną terminy na szczepienia nawet kilka godzin później - mówił.

Michał Dworczyk: Niepełnosprawni z pierwszeństwem przy szczepieniach od 10 maja

- Od 10 maja rozpoczniemy szczepienia w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych. Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia, jak niegdyś DPS-y – dodał Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień.

Redakcja poleca

Ośrodki te będą mogły zamawiać szczepienia nie tylko dla podopiecznych, ale też dla opiekunów i wszystkich pracowników. Te zamówienia będą realizowane przez Agencję Rezerw Strategicznych.

RadioZET.pl