Obserwuj w Google News

Zły stan Tomasza Komendy. „Uzyska pilną i niezbędną pomoc medyczną”

Redakcja
2 min. czytania
27.02.2019 14:01
Zareaguj Reakcja

Tomasz Komenda otrzyma pomoc psychologiczną. Taką dyspozycję wydał minister zdrowia Łukasz Szumowski – informuje Wirtualna Polska. Media w Polsce donoszą o pogorszeniu stanu zdrowia niesłusznie skazanego mężczyzny. 

Tomasz Komenda
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

We wtorek Wirtualna Polska poinformowała, że stan zdrowia psychicznego Tomasza Komendy uległ znacznemu pogorszeniu. 

– Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje – mówił mec. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy. Według Ćwiąkalskiego Komenda nie chce wracać do tego, co go spotkało i odmawia rozmów na ten temat. 

Z najnowszych ustaleń WP wynika, że Łukasz Szumowski (minister zdrowia) polecił zorganizowanie pilnej pomocy dla Tomasza Komendy.  

–  Minister Zdrowia Łukasz Szumowski polecił dyrektorowi Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego zajęcie się sprawą i pomoc we wskazaniu miejsca, gdzie pan Tomasz może uzyskać pilną i niezbędną pomoc medyczną. Według informacji przekazanych przez DOW NFZ gotowość objęcia pomocą zgłosił Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu – powiedziała Wirtualnej Polsce Sylwia Wądrzyk, Dyrektor Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Sensacyjny świadek ws. Tomasza Komendy. To może być przełom!

W połowie marca Komenda został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach więzienia. Według prokuratury, która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie, mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 

Sąd Najwyższy  uniewinnił w maju Tomasza Komendę skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Z prośbą o ponowne zajęcie się sprawą Tomasza Komendy do ministra sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego zwrócili się w zeszłym roku rodzice Małgorzaty K. Śledztwo zostało wznowione w 2017 r. 

We wtorek prokuratura oskarżyła Ireneusza M. i Norberta B. o gwałt i zabójstwo nastolatki w Miłoszycach. Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/PAP/DG