Obserwuj w Google News

Tomasz Komenda został ojcem. Bracia Collins ujawnili imię i płeć dziecka

2 min. czytania
01.12.2020 19:59
Zareaguj Reakcja

Tomasz Komenda, mężczyzna niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi został ojcem. Szczęśliwą nowinę przekazali w mediach społecznościowych Bracia Collins. Narzeczoną Komendy jest Anna Walter.

Tomasz Komenda
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Tomasz Komenda i jego narzeczona Anna Walter zostali rodzicami. Chłopiec o imieniu Filip przyszedł na świat w poniedziałek 30 listopada o godzinie 15:03. Informację o narodzinach opublikowali w mediach społecznościowych Bracia Collins, którzy zaproponowali niedawno pracę Tomaszowi Komendzie.

''It’s a boy! Wczoraj nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy!'' - czytamy. 

Tomasz Komenda żąda 19 mln złotych zadośćuczynienia

16 grudnia przed Sądem Okręgowym w Opolu może zapaść wyrok w sprawie zadośćuczynienia i odszkodowania dla Komendy, który niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat. Tomasz Komenda za każdy rok pozbawienia wolności domaga się miliona złotych zadośćuczynienia oraz niemal miliona złotych odszkodowania za doznane w związku z pobytem w więzieniu krzywdy, co daje w sumie kwotę 19 mln złotych.

Ze względu na drastyczne szczegóły związane z wydarzeniami, które były udziałem Komendy podczas niesłusznie zasądzonej kary, proces przed Sądem Okręgowym w Opolu odbywa się z wyłączeniem jawności. - Na wniosek pełnomocnika wnioskodawcy, na rozprawę zostali wezwani biegli z zakresu psychiatrii, psychologii i medycyny sądowej, celem uzupełnienia pisemnych opinii. Jeżeli czynności te zostaną przeprowadzone i nie będzie innych wniosków, możliwe jest wydanie na tej rozprawie wyroku - powiedziała Rempalska - powiedziała Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu.

Tomasz Komenda otrzyma 19 mln za 18 lat więzienia? Sąd wyznaczył termin

Tomasz Komenda został skazany w 2004 roku na 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach. Sąd zwolnił go z zakładu karnego w marcu 2018 roku. W maju 2018 roku Sąd Najwyższy uznał mężczyznę za niewinnego zarzucanej mu zbrodni. Nieprawomocnym wyrokiem sąd skazał za tę zbrodnię dwóch innych mężczyzn. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Facebook/PAP