Obserwuj w Google News

Tomasz Lis odchodzi z "Newsweek Polska". Nie jest już redaktorem naczelnym

1 min. czytania
24.05.2022 12:26
Zareaguj Reakcja

Tomasz Lis nie jest już redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Taką informację przekazał na Twitterze Maciej Kozielski z magazynu Press. Lis pracował w "Newsweeku" od 2012 roku.

Tomasz Lis
fot. Tadeusz Wypych /REPORTER

Tomasz Lis nie jest już redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". "Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy. Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast Świat_PL i odchodzi z firmy" - napisał na Twitterze Maciej Kozielski z magazynu "Press".

Doniesienia te potwierdził sam dziennikarz. "Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z »Newsweeka« za dziesięcioletnią wspólną  pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. »Newsweek« jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia" - napisał Tomasz Lis.

Tomasz Lis był naczelnym "Newsweeka" od 2012 roku. Był trzykrotnym laureatem nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (1999, 2007, 2009), dziewięciokrotnym laureatem Wiktorów, w tym Super Wiktora (2006), dwukrotnym laureatem Telekamer (2002, 2006), laureatem Nagrody Kisiela (2005). W 2014 roku został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W ostatnim czasie, szczególnie w mediach społecznościowych, Tomaszowi Lisowi zarzucano sprzyjanie Platformie Obywatelskiej i częste naruszanie zasady dziennikarskiego obiektywizmu.

Redakcja poleca

RadioZET.pl