Obserwuj w Google News

Tragiczny wypadek w Juliankach. Pomagał kierowcy tira, zginął pod kołami

PAP
1 min. czytania
23.09.2021 17:53
Zareaguj Reakcja

W Juliankach pod kołami ciężarówki MAN zginął 63-letni mężczyzna, który na prośbę kierowcy miał pomóc w przejeździe pojazdu przez zagradzający drogę przewód linii komunikacyjnej. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja ze Zgierza pod nadzorem prokuratury.

Tir - zdjęcie ilustracyjne
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Wypadek w Juliankach w województwie łódzkim zdarzył się w środę przed godziną 14. 55-letni łodzianin, kierujący ciężarowym manem, jechał drogą gminną. Chwilę później śmiertelnie potrącił przechodnia.

Wypadek w Juliankach. 63-latek zginął pod kołami tira

Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wyjaśnił, jak doszło do tragicznego zdarzenia. – Ciężarówce drogę zagrodził przewód linii telekomunikacyjnej wiszący nad ziemią. Kierowca poprosił o pomoc 63-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego, który miał przydepnąć przewód do ziemi, aby umożliwić przejazd ciężarówce. Podczas wykonywania manewru kierujący stracił pomocnika z oczu. Gdy zatrzymał pojazd i wysiadł, znalazł 63-latka leżącego pod ciężarówką. Pieszy poniósł śmierć na miejscu – zrelacjonował przebieg wydarzeń policjant.

Z wykonanego testu wynikało, że kierujący manem był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci ze zgierskiej komendy powiatowej.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Grzelak-Michałowska/oprac. AK