Obserwuj w Google News

W Łodzi zawaliła się kamienica. Służby przeszukały gruzowisko w poszukiwaniu ludzi

1 min. czytania
07.08.2022 18:10
Zareaguj Reakcja

Przy ul. Głowackiego w Łodzi zawaliła się trzypiętrowa kamienica przeznaczona do rozbiórki. Budynek był niezamieszkany, dlatego został przeszukany przez psy gruzowiskowe. Nie odnaleziono ofiar ani poszkodowanych.

łódź zawaliła się kamienica
fot. Facebook: Radio Łódź

Do zawalenia się części trzypiętrowego budynku przy ul. Głowackiego w Łodzi, który od dłuższego czasu przeznaczony był do rozbiórki, doszło w niedzielę 7 sierpnia około godz. 11.

- Na ostatnim piętrze kamienicy załamały się stropy dachu o wymiarach 5 na 5 metrów. Mimo że budynek od dawna pozostawał niezamieszkany, istnieje podejrzenie, że w chwili katastrofy mogły przebywać w nim osoby bezdomne. Ze względu na stan tego obiektu, nie mogą do niego wejść strażacy, dlatego na miejsce zadysponowano dwa psy gruzowiskowe, które przeszukają teren - powiedział PAP rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. kapitan Łukasz Górczyński.

Łódź. W zawalonej kamienicy nie znaleziono ludzi

Około godz. 17 zakończyły się poszukiwania w zawalonej kamienicy przy ul. Głowackiego w Łodzi. Budynek był przeznaczony do rozbiórki i niezamieszkany, jednak podejrzewano, że mogły przebywać w nim osoby bezdomne. Ostatecznie nikogo nie znaleziono.

- Do zawalenia się części trzypiętrowego budynku przy ul. Głowackiego, który od dłuższego czasu przeznaczony był do rozbiórki, doszło w niedzielę około godz. 11. Na ostatnim piętrze kamienicy załamały się stropy dachu o wymiarach 5 na 5 metrów - powiedział PAP rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. kapitan Łukasz Górczyński.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/ Agnieszka Grzelak-Michałowska