Obserwuj w Google News

Warszawa: Wybuch w kamienicy przy ul. Brzeskiej. Jedna osoba ranna

Redakcja
1 min. czytania
01.04.2018 11:52
Zareaguj Reakcja

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Brzeskiej w Warszawie, do którego doszło w niedzielę nad ranem. 80-letnia kobieta trafiła do szpitala. Mieszkańców klatki schodowej ewakuowano.

policja radiowoz swiatla
fot. Shutterstock

Do wybuchu gazu doszło w niedzielę ok. godz. 4.30 nad ranem. Jak poinformował kpt. Michał Konopka ze straży pożarnej w Warszawie, ranna została 80-letnia kobieta, którą szybko przewieziono do szpitala. Dodał, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Poszkodowana z poparzeniami rąk została przewiezieniu do szpitala. (...) obrażenia nie są groźne, a życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformował Konopka.

Zapewnił, że sytuacja po wybuchu gazu została już opanowana i strażacy zakończyli prace na miejscu.

Jak poinformował Konopka, na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz przedstawiciel Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

- Ewakuowani zostali mieszkańcy całej klatki schodowej kamienicy przy ul. Brzeskiej - powiedział Konopka.

Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki napisał na swoim koncie na Facebooku, że inspektor nadzoru budowlanego wyłączył z użytkowania trzy lokale. Dodał, że "trzy osoby zostaną zakwaterowane w hotelu przy ul. Kłopotowskiego".

RadioZET.PL/PAP/KM