Obserwuj w Google News

Kolejny radny PO wspiera Jakiego w Warszawie

Redakcja
2 min. czytania
27.07.2018 13:38
Zareaguj Reakcja

Poparcia dla Patryka Jakiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy, udzielił były radny PO Krzysztof Czuma. Na początku lipca na podobny krok zdecydowała się Jolanta Kasztelan, również była stołeczna radna Platformy. Według Jakiego to nie koniec politycznych transferów na jego korzyść w stolicy.

Warszawa. Były radny PO poparł kandydaturę Jakiego na prezydenta
fot. PAP/Tomasz Gzell

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Chciałbym zaapelować do mieszkańców Warszawy o głosowanie i poparcie kandydatury pana Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta miasta stołecznego Warszawy – podkreślił Czuma na piątkowej konferencji prasowej przed siedzibą warszawskiego ratusza.

Trzaskowski ma ambicje weryfikować, kto mówi prawdę. Założył w tym celu specjalną stronę

Poinformował, że zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. – Wydaje mi się, że jest nie do pogodzenia moje poparcie dla pana Patryka Jakiego z członkostwem w PO. To jest raczej dość oczywiste – podkreślił.

Dodał, że przede wszystkim bardzo ceni sobie w kandydaturze Jakiego jego obecne zasługi dla Warszawy. – To, że zainicjował powołanie komisji weryfikacyjnej i to, że ta komisja z taką determinacją odzyskuje nieruchomości zagrabione miastu stołecznemu Warszawie – zaznaczył Czuma.

– Patrząc na to, co robi pan Patryk Jaki w tej chwili, widzę, że to jest jedyna osoba, która może doprowadzić do pewnej uczciwości relacji pomiędzy miastem a podmiotami zewnętrznymi i która może spowodować pozbycie się pewnego garbu mafijnego, który narósł na struktury miejskie – podkreślił Czuma.

Patryk Jaki zapowiada więcej obiektów sportowych w Warszawie i mają być tańsze

Krzysztof Czuma jest radnym dzielnicy Włochy i jest synem byłego posła PO i byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO-PSL Andrzeja Czumy.

Na początku lipca poparcie Jakiemu udzieliła inna stołeczna radna PO Jolanta Kasztelan. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy podkreślił, że to jeszcze nie koniec politycznych transferów do PiS w stolicy.

Do tej pory walkę o fotel prezydenta Warszawy zapowiedział Rafał Trzaskowski (PO), Patryk Jaki (PiS), Andrzej Rozenek (SLD) i Jan Śpiewak (Razem, Inicjatywa Polska, Zieloni).

Nowy sondaż. Jaki depcze po piętach Trzaskowskiemu

RadioZET.pl/PAP/PTD