,

Znaleziono ciała dwóch nastolatków, którzy zaginęli w rzece. Zaplanowano sekcję zwłok

PAP
22.06.2022 08:22

Tragiczne zakończenie poszukiwań dwóch młodych mężczyzn w wieku 16 i 17 lat, którzy w niedzielę przy plaży w Górze Kalwarii (woj. mazowieckie) kąpali się w Wiśle i zniknęli w jej nurcie. Oficer prasowy KPP w Piasecznie asp. Magdalena Gąsowska potwierdziła PAP, że odnaleziono ciała zaginionych.

Utonięcie nastolatków w Górze Kalwarii
fot. Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria

- Ciała ofiar niedzielnego wypadku zostały odnalezione ok. kilometra od miejsca, gdzie ich ostatnio widziano. Do późnych godzin wieczornych we wtorek trwały czynności policyjno-prokuratorskie z tym związane, m.in. identyfikacja zwłok - powiedziała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Zaznaczyła, że dalej czynności będą prowadzone przez prokuraturę. W środę powinna zostać wykonana sekcja zwłok ofiar. We poszukiwaniach od niedzieli pracowały obok policji i WOPR z Piaseczna strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie i Ochotniczych Straży Pożarnych - z Góry Kalwarii, Wojciechowic i Czernideł.

Zaginięcie w Górze Kalwarii. Odnaleziono ciała

W niedzielnym zdarzeniu uczestniczył też trzeci chłopak, ale udało mu się dopłynąć do brzegu.

Według wstępnych danych policji w niedzielę 19 czerwca utonęło w Polsce dziewięć osób - to najwyższa dzienna liczba takich wypadków w czerwcu - do tej pory łącznie w obecnym miesiącu odnotowano 38 utonięć.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Aleksander Główczewski

Logo radiozet Dzieje się