,

Dym w kabinie samolotu na Lotnisku Chopina. Ewakuowano pasażerów

01.12.2019 15:38

Podczas kołowania samolotu lecącego z Warszawy do Bukaresztu wystąpiło dymienie w kabinie - poinformował w niedzielę PAP Piotr Łucki z biura rzecznika Lotniska Chopina. Dodał, że chwilowo wstrzymane były odloty i przyloty.

lotnisko chopina
fot. Wojtek Laski/ East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował PAP Piotr Łucki, samolot linii Regional Jet, przewoźnika wykonującego połączenia dla PLL LOT, miał wystartować koło południa z Warszawy do Bukaresztu.

Zobacz także

Podczas kołowania w kabinie wyczuwalny był zapach dymu, dlatego podjęto decyzję o zawróceniu samolotu. piotr łucki, lotnisko chopina

Jak powiedział Radiu ZET Krzysztof Moczulski z LOT, maszyna została odholowana. Mechanicy próbują ustalić dlaczego i skąd wziął się dym w kabinie.

Zobacz także

W ciągu godziny PLL LOT podstawił dla nich samolot zastępczy, który po godz. 13 wyleciał do Bukaresztu. W związku z incydentem na warszawskim lotnisku przez 20 minut wstrzymane były odloty i przyloty.

Maszyna, w której wystąpiło dymienie została na lotnisku im. Chopina. "Najprawdopodobniej przejdzie przegląd techniczny i - jeśli będzie trzeba - naprawę" - powiedział Łucki.

Zobacz także

Jednocześnie - jak poinformował Łucki - z awarią samolotu zbiegł się "wyciek paliwa z agregatu prądotwórczego na oddalonym stanowisku". Dodał, że nie było to nic poważnego, ale "wymagało zneutralizowania".

RadioZET.pl /PAP