,

"Cztery myśliwce przeleciały nisko nad Warszawą". Mieszkańcy stolicy zaniepokojeni

13.09.2022 12:54

Mieszkańcy Warszawy we wtorek z niepokojem spoglądali w niebo. Nad centrum stolicy w południe przeleciało nisko kilka samolotów. Słychać było głośny huk. Świadkowie mówili, że zauważyli na niebie cztery myśliwce.

Myśliwce nad Warszawą
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/Zdjęcie ilustracyjne

Samoloty przeleciały nad Warszawą na niskim pułapie we wtorek po godz. 12. Według świadków były to cztery myśliwce.

“Uuuu, 4 myśliwce przemknęły nad Mokotowem właśnie. Nie, nie mam zdjęć, ledwo zobaczyć zdążyłem” - napisał na Twitterze dziennikarz Jakub Madrjas. “Ok, wygląda na to, że nad Warszawą właśnie przeleciały 4 myśliwce, dość nisko, prawdopodobnie F-16" - ocenił Damian Ratka z Nowej Techniki Wojskowej.

Myśliwce nad Warszawą? To prawdopodobnie F-16 i F-22 

Niski przelot samolotów zrobił duże wrażenie na mieszkańcach. “Co lata z prędkością dźwięku nad Warszawa (wczoraj i dziś), że aż się alarmy w samochodach włączają?” - zastanawiał się Piotr Majchrzak.

Przelot ma prawdopodobnie związek z wojskowymi uroczystościami na placu Piłsudskiego w Warszawie. “Dziś (13.09) o godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda wraz z Małżonką wezmą udział w uroczystości wręczenia sztandaru wojskowego Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych" - poinformowała we wtorek na Twitterze kancelaria prezydenta.

W związku z tą uroczystością zaplanowano przelot kilku myśliwców po godz. 12. Portal TVN Warszawa dowiedział się nieoficjalnie, że chodzi o samoloty F-16 i F-22 Raptor. W poniedziałek odbył się testowy lot jednej z maszyn. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN Warszawa/Kancelaria Prezydenta 

Logo radiozet Dzieje się