,

Niewybuch na budowie metra. Ewakuowano pobliski pawilon

03.12.2019 09:37

Na budowie metra na Bródnie znaleziono niewybuch z II wojny światowej. To już trzeci taki przypadek w ciągu dwóch tygodni. Są utrudnienia w komunikacji.

budowa metra na Bródnie
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Na budowie metra na Bródnie znaleziono kolejny niewybuch z II wojny światowej. Prace zostały wstrzymane. To już trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich dwóch tygodni - donosi tvnwarszawa.pl.

Pocisk znaleziono w obrębie ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej.

To pocisk z okresu II wojny światowej, artyleryjski. Został wykopany i położony na ziemi - informuje reporter TVN Warszawa Tomasz Zieliński.

Na miejscu jest policja oraz przedstawiciele nadzoru ruchu tramwajów. Jak podał Zieliński, służby zarządziły ewakuację pobliskiego pawilonu handlowego, w którym znajdowało się około 10 osób.

Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy metra, poinformował, że zamknięto ciąg pieszy Rembielińska/Bazyliańska, a policja zabezpieczyła okolicę.

Czekamy na przyjazd saperów, nasza spółka skontaktowała się ze specjalistyczną firmą, która ma dokładnie sprawdzić teren - powiedział.

Trzeci niewybuch na Bródnie

To już trzeci pocisk na budowie metra na Targówku. Pierwszy znaleziono 20 listopada przy ulicy Bazyliańskiej 7. Ewakuowano wtedy ponad tysiąc osób. Kolejny niewybuch znaleziono 26 listopada w tym samym miejscu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Tvnwarszawa.pl

Logo radiozet Dzieje się