,

Operator TVP zwyzywał mężczyznę. "Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur******m"

11.07.2022 08:56

Operator kamery TVP 3 Warszawa w wulgarny sposób zbluzgał przed siedzibą stacji rowerzystę. Do sieci trafiło nagrania z incydentu. Biuro prasowe TVP potwierdziło zdarzenie, ale zaznaczyło, że operator został sprowokowany, co nie zostało ujęte w materiale.

Operator TVP zwyzywał przechodnia
fot. screen Siejkoski - Twitter.com

Operator warszawskiego oddziału TVP 3 przeklinał i bluzgał w stronę rowerzysty, który miał go sprowokować. Nagranie z incydentu wypłynęło do sieci kilka dni temu.

Na Twitterze krąży 11-sekundowy filmik, na którym mężczyzna z kamerą na statywie wulgarnie wyzywa osobę na rowerze.

Operator TVP zwyzywał mężczyznę. "Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur******m"

"Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur******m, Sowietem albo Niemcem jeb***m. Idź zwal konia, tam pod TVN" – rzucił operator Telewizji Polskiej z oddziału regionalnego w Warszawie. Następnie odszedł i nagranie się kończy.

Biuro prasowe TVP odniosło się do incydentu z udziałem operatora. W rozmowie z portalem Press.pl twierdzi, że w sieci krąży fragment pokazujący "tylko wyselekcjonowaną część zdarzenia w postaci odpowiedzi współpracownika TVP, pomijając jego początek i tym samym przyczynę".

"Z uzyskanych wyjaśnień wynika, że zarejestrowana reakcja naszego współpracownika była emocjonalna, gdyż została sprowokowana obelgami ze strony autora nagrania. Do dokonania pełnej oceny zdarzenia niezbędne jest przeanalizowanie nagrania całości zdarzenia, a nie tylko jego wybranego fragmentu" – przekazało serwisowi Press.pl biuro prasowe TVP.

"»Wizytówka« stacji - to operator obrazu, który takim zachowaniem sam pokazuje obraz współczesnej telewizji publicznej w Polsce. Żałosny obraz" – na Twitterze skomentował Sławomir Matczak, wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej. "TVP staje w obronie wartości patriotycznych" – skomentował Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej".

RadioZET.pl/Press.pl

Logo radiozet Dzieje się