,

Pod podłogą była brudna, ciasna piwnica. "W środku siedział skulony chłopiec"

20.07.2022 16:51

Nawet dziesięć lat więzienia grozi 37-letniej kobiecie, która została nakryta na regularnym przetrzymywaniu w piwnicy swojego 10-letniego syna. Usłyszała już zarzut znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem.

Znęcała się nad 10-latkiem, zamykając go w piwnicach
fot. screen Policja.pl

Szokujące odkrycie policjantów z Otwocka (woj. mazowieckie). Wezwani na interwencję mundurowi usłyszeli, że 10-latek znajduje się pod opieką pijącej matki.

- Wówczas funkcjonariusze natychmiast udali się na interwencję pod znany im adres. Po wejściu do środka zobaczyli chwiejącą się kobietę i poczuli zapach alkoholu oraz dymu papierosowego. Na pytanie o dziecko, kobieta odpowiedziała, że przekazała je pod opiekę bratowej i prócz niej nikogo więcej w domu nie ma – relacjonowała mł. asp. Paulina Harabin z Komendy Stołecznej Policji.

otwck1
fot. screen Policja.pl

Przetrzymywała 10-letniego syna w piwnicy. "Siedział skulony"

Okazało się jednak, że kobieta kłamie – policjanci nie uwierzyli w jej zapewnienia i dalej obserwowali lokum. - W pewnym momencie zwrócili uwagę na rozwinięte na podłodze gumoleum, którym przykryty był właz. Mundurowi natychmiast go podnieśli i wtedy przed ich oczami ukazała się brudna, ciasna piwnica. Najbardziej przerażające było to, że w jej wnętrzu siedział skulony, małoletni chłopiec – przybliżyła policjantka.

Na szczęście okazało się, że 10-latkowi nic się nie stało. Zastraszone dziecko policja przekazała pod opiekę innemu członkowi rodziny, a pijana matka trafiła do policyjnej celi. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad promil alkoholu w organizmie – dodała Paulina Hałabiś.

W toku ustaleń policjanci potwierdzili, że nie były to pierwsze tak okrutne praktyki matki wobec 10-letniego syna. - Z ustaleń wynika, że podejrzana wielokrotnie wyzywała syna słowami obelżywymi, krzyczała na niego i kilkukrotnie zamykała w piwnicy pod podłogą – przekazała policjantka.

Po wytrzeźwieniu 37-latka trafiła do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad małoletnim synem ze szczególnym okrucieństwem. Kobietę objęto policyjnym dozorem. O jej dalszych losach zdecyduje sąd, za wspomniany zarzut grozi jej do 10 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KSP w Warszawie

Logo radiozet Dzieje się