,

PiS zburzy Pałac Kultury i Nauki? Wicerzecznik partii: sercem jestem za

25.11.2019 16:10

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel przyznał w programie "Jedziemy" w TVP Info, że "moralnie i sercem" jest zwolennikiem zburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. - Coś poszło naprawdę nie tak, jeśli symbolem Warszawy jest Pałac Kultury im. Stalina - stwierdził polityk.

Pałac Kultury i Nauki
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kwestia wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie od 30 lat wraca w dyskusjach jak bumerang i wciąż ma liczne grono zwolenników. Tym razem głos w sprawie zabrał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Zobacz także

Polityk podkreślił, że "moralnie i sercem" popiera zburzenie PKiN. Zwrócił jednak uwagę, że po tylu latach, sprawa ta nie będzie już taka prosta. - Pragmatyzm podpowiada mi, że być może ten pociąg już odjechał, że może to być trudne - przyznał w programie "Jedziemy" w TVP Info.

loader

W jego ocenie, nie warto jednak o tym temacie zapominać, a w powracających dyskusjach należy uświadamiać wszystkich jaka historia kryje się za symbolem powojennej Warszawy. - Że to nie jest taki fajny, oryginalny budynek, z którego możemy być dumny - powiedział Fogiel.

Zobacz także

Wicerzecznik PiS skomentował także pomysł budowy w Warszawie łuku triumfalnego. Stwierdził, że "największe zwycięstwo Polski w ostatnich stuleciach" powinno być upamiętnione.

RadioZET.pl/ TVP Info

Logo radiozet Dzieje się