,

Płonie czteropiętrowy blok na Ursynowie. Nad osiedlem unosi się chmura dymu

07.09.2022 14:31

Płonie poddasze czteropiętrowego bloku mieszkalnego na Ursynowie. Trwa akcja gaśnicza. Budynek ewakuowano, nie ma na razie informacji o ofiarach.

Strażacy
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/Zdj. ilustracyjne

Do pożaru czteropiętrowego bloku z zamieszkałym poddaszem doszło przy ul. Pasaż Ursynowski. Z informacji przekazanych przez Komendę Miejską PSP w Warszawie wynika, że na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej.

Kpt. Szymon Kisieliński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej PSP w Warszawie przekazał, że budynek ewakuowano. Mieszkania bezpiecznie opuściło siedem osób.

Pożar bloku na Ursynowie

- Jest to rozwinięty pożar zewnętrzny. W tej chwili nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Trwa akcja gaśnicza - przekazał Kisieliński. Jak dotąd nie poinformowano, co spowodowało pożar.

Portal Halo Ursynów przekazał, że pożar wybuchł w bezpośrednim sąsiedztwie rusztowania firmy remontowej. Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego "Ursynów" poinformowała portal, że od wtorku trwa tam remont orynnowania.

Na Facebooku opublikowano nagrania, na których widać płonący budynek. Nad osiedlem unosi się gęsty dym. Widać również, że strażacy gaszą dach z drabiny wozu strażackiego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Chomiuk/Halo Ursynów

Logo radiozet Dzieje się