,

200 kg śniętych ryb na brzegu Wisły. Policja bada sprawę

26.07.2022 13:09

Ryby, które leżą na brzegu Wisły w Warszawie, najprawdopodobniej są w takim stanie w związku z weekendowymi ulewami. Z powodu intensywnych opadów do Wisły trafiły zanieczyszczenia z miejskich kolektorów. Śnięte ryby znaleziono w okolicy zrzutu nieczystości. - Jest ich nawet 200 kg - mówi Radiu ZET rzecznik Polskiego Związku Wędkarskiego Paweł Ładniak.

Śnięte ryby
fot. Facebook/Marcin Korowaj

Śnięte ryby pojawiły się niedawno na brzegu Wisły w Warszawie. Zdaniem ekspertów ten niepokojący widok ma związek z ulewami, które przeszły w weekend nad stolicą.

Śnięte ryby w Wiśle. Policja bada sprawę

Z powodu intensywnych opadów do rzeki trafiły zanieczyszczenia z miejskich kolektorów. Zwierzęta znaleziono w okolicy zrzutu nieczystości i jak podkreśla w rozmowie z Radiem ZET rzecznik Polskiego Związku Wędkarskiego, "jest ich nawet 200 kg".

- Sprawę bada już policja, przedstawiciele Wód Polskich oraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - potwierdza Paweł Ładniak.

Również poziom rzeki Wisły jest bardzo niski, a to wpływa na zmniejszoną ilość tlenu dla ryb. To także mogło doprowadzić do takiej sytuacji Paweł Ładniak

O sprawie jako pierwszy poinformował radny dzielnicy Białołęka Marcin Korowaj, który w sieci zamieścił zdjęcia ryb. Fotografie otrzymał od wędkarzy.

"Niektóre ryby to okazy po 40 cm. Cierpi cały ekosystem Wisły w otulinie cennych przyrodniczo rezerwatów. Proszę o udostępnienie wiadomości, tylko tak możemy walczyć z bezdusznością urzędniczą" - napisał na Facebooku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/RaM/Twitter/Facebook

Logo radiozet Dzieje się