,

Spektakularna akcja Straży Granicznej w centrum Warszawy. Zatrzymano Rosjanina

15.06.2022 14:56

Kilkunastu funkcjonariuszy Straży Granicznej z długą bronią brało udział w zatrzymaniu obywatela Rosji w Warszawie, który nielegalnie przebywał na terytorium Polski. Na podstawie decyzji administracyjnej został wydalony z kraju - dowiedzieli się dziennikarze Radia ZET i radiozet.pl. Straż Graniczna twierdzi, że wymagały tego względy obronności i bezpieczeństwa państwa.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca na ulicy Karolkowej na warszawskiej Woli. Świadkowie opowiadają, że na widok uzbrojonych mężczyzn w kominiarkach wysiadających z kilku samochodów, klienci pobliskiego ogródka kawiarni na Karolkowej, padli na ziemię. Pojazdy służb zablokowały całą ulicę.

"W poniedziałek 6 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Warszawie cudzoziemca - obywatela Rosji, który nielegalnie przebywał na terytorium Polski oraz na podstawie decyzji administracyjnej był zobowiązany do powrotu" - przekazała Radiu ZET rzeczniczka prasowa Straży Granicznej Anna Michalska.

Rosjanin zatrzymany przez Straż Graniczną w Warszawie

"Główną przesłanką wydania cudzoziemcowi decyzji administracyjnej zobowiązujące go do opuszczenia naszego kraju był art. 302 ust. 1 pkt. 9 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 roku o cudzoziemcach (tj. wymagały tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub interes Rzeczypospolitej Polskiej). Decyzja ta podlegała natychmiastowemu wykonaniu" - poinformowała Michalska.

Pytana o sprawę Straż Graniczna początkowo odesłała Radio ZET do rzecznika Ministra Koordynatora Służ Specjalnych Stanisława Żaryna. Ostatecznie przysłała powyższą odpowiedź.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/oprac. AK

Logo radiozet Dzieje się