,

"Jej nagie ciało porzucono w krzakach". Wyniki sekcji zwłok zabitej kobiety

Błażej Makarewicz
10.08.2022 10:53

47-letnia kobieta, której nagie ciało odnaleziono w warszawskim Parku Praskim, została uduszona - wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok. Sprawca lub sprawcy nadal pozostają na wolności. Sekcja nie potwierdziła i nie wykluczyła jednoznacznie, że kobieta została zgwałcona.

warszawa zabójstwo kobiety
fot. Marek BAZAK /East News

7 sierpnia nad radem w Parku Praskim w Warszawie odnaleziono ciało martwej kobiety. Pierwsze, nieoficjalne ustalenia wskazywały na to, że kobieta została brutalnie zgwałcona. "Jej nagie ciało zostało zaciągnięte w krzaki i porzucone w Parku Praskim [...] Na razie nie wiadomo, czy jedna osoba dopuściła tego czynu, czy sprawców zabójstwa i gwałtu było wielu" - pisał Super Express.

Wiadomo już, że ofiarą jest 47-letnia obywatelka Mołdawii, która od kilku lat mieszkała w Warszawie. Prokuratura Rejonowa Praga Północ wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa i zgwałcenia kobiety. Przeprowadzona została także sekcja zwłok.

Warszawa. Zabójstwo 47-letniej kobiety. Wyniki sekcji zwłok

- Z sekcji wynika, że przyczyną zgonu było zadławienie spowodowane uciskiem z zewnątrz na szyję ofiary – poinformowała w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

47-latka zmarła na skutek gwałtownego uduszenia. Miała liczne obrażenia narządów miękkich szyi. Jednocześnie sekcja zwłok nie potwierdziła, ani nie wykluczyła jednoznacznie, że kobieta została zgwałcona. Potrzebne będą kolejne badania.

- Trwają intensywne czynności - powiedziała tvp.info prok. Katarzyna Skrzeczkowska. Jak dotąd nikt nie został w tej sprawie zatrzymany i nikomu nie postawiono zarzutów.

RadioZET.pl/ tvp.info

Logo radiozet Dzieje się