,

W mieszkaniu znalazła metrowego węża. Przerażona kobieta wezwała służby

29.06.2022 13:06

Metrowego węża zbożowego znalazła w kuchni przerażona mieszkanka warszawskich Bielan. Niegroźnego gada zabrali strażnicy z Ekopatrolu i oddali pod opiekę fachowców.

Wąż zbożowy
fot. Straż miejska

Jak relacjonuje straż miejska, mieszkanka Bielan zmęczona upałem postanowiła ukoić pragnienie chłodnym napojem z lodówki. Gdy weszła do kuchni, na podłodze zobaczyła zwiniętego węża. Przerażona kobieta przykryła gada miską i zadzwoniła na numer straży miejskiej.

– Po kwadransie pojawił się Ekopatrol. Strażniczka powoli uniosła miskę. Jej oczom ukazał się metrowy – niegroźny, na szczęście – wąż zbożowy – przekazał Jerzy Jabraszko ze warszawskiej straży miejskiej. 

Po dokładnym obejrzeniu gada okazało się, że nie ma żadnych obrażeń. Nie wiadomo też, skąd wziął się w kuchni kobiety. Strażnicy ostrożnie umieścili węża w transporterze i przewieźli go do Centrum CITES w warszawskim zoo, gdzie znajdzie się pod opieką fachowców.

Wąż zbożowy

Wąż zbożowy to stosunkowo niewielki gad, który bardzo często hodowany jest w terrariach. Występuje w licznych odmianach kolorystycznych. W naturze zamieszkuje południowo-wschodnie Stany Zjednoczone. Zazwyczaj występuje w lasach złożonych przede wszystkim z wiecznie zielonych drzew tropikalnych.

Średniej wielkości osobniki zazwyczaj osiągają od 90 do 120 centymetrów długości. Waga zaś waha się od 500 do 900 gramów. Odżywia się głównie gryzoniami, zjada również ptaki (w tym młode) i ich jaja, jaszczurki, płazy bezogonowe.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się