,

Niewybuch na budowie stacji metra w Warszawie. Duże utrudnienia w komunikacji

20.11.2019 12:06

Na terenie budowy metra na warszawskim Bródnie przy ul. Bazyliańskiej operator koparki wykopał pocisk lotniczy. Na miejscu trwa akcja służb, a w związku z działaniami występują duże utrudnienia w kursowaniu tramwajów.

Warszawa Budowa metra na Brodnie
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pocisk znaleziony w rano środę na Bródnie pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuch ma 30 cm średnicy i 60 cm długości.

Jak przekazała podkom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, ewakuowano około 30 pracowników budowy metra. Policjanci zabezpieczają teren i czekają na saperów z jednostki w Kazuniu. "Pilnujemy, by nikt nie zbliżał się do tego miejsca. Mogą występować utrudnienia w ruchu" - powiedziała podkom. Paulina Onyszko.

Utrudnienia występują przede wszystkim w ruchu tramwajów. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, tramwaje 1, 3, 4, 25, 41 skierowano na objazdy i uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

  • Linie 1 i 41 kierunek ANNOPOL, ŻERAŃ WSCHODNI kursują trasą: STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA , 11 LISTOPADA, TARGOWA, RATUSZOWA, JAGIELLOŃSKA, RONDO STARZYŃSKIEGO
  • Linie 3, 4, 25 kierunek ANNOPOL, ŻERAŃ WSCHODNI kursują trasą: TARGOWA, RATUSZOWA, JAGIELLOŃSKA, STARZYŃSKIEGO, RONDO ŻABA, 11 LISTOPADA do przystanku BRÓDNOWSKA 01

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się