,

Tragiczna śmierć 4-latka. "Wszystko wskazuje na przytrzaśnięcie drzwiami"

12.08.2022 13:41

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 12 sierpnia na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu "Platerówek". 4-letnie dziecko zostało pociągnięte przez tramwaj wzdłuż torowiska. Pojawiły się sprzeczne informacje ws. płci i wieku ofiary. - Wszystko wskazuje na przytrzaśnięcie drzwiami. Dziecko nie żyje - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

5-latka zginęła wysiadają z tramwaju w Warszawie
fot. PAP/Piotr Nowak

Do tragedii doszło w piątek około godziny 11.40 na linii tramwajowej nr 18 na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu "Platerówek". Uczestniczył w nim tramwaj starego typu jadący w kierunku pętli Żerań FSO.

- Wszystko wskazuje na przytrzaśnięcie drzwiami. Dziecko nie żyje - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Tragiczna śmierć 4-latka. "Wszystko wskazuje na przytrzaśnięcie drzwiami"

- Do tragedii doszło w momencie, kiedy dziecko wysiadało razem ze swoim opiekunem – dodał Dutkiewicz. Z informacji PAP wynikało, że chodzi o 5-letnią dziewczynkę, która była pod opieką babci. Natomiast TVN24 podał, że zmarłym okazał się 4-letni chłopiec.

Szczegóły wypadku nie są znane. Służby wyjaśniły, że motorniczy ma za sobą 14 lat pracy. - Był trzeźwy - przekazał Dutkiewicz i dodał, że na miejscu pracowali policjanci oraz wezwano służby techniczne Tramwajów Warszawskich.

W związku z wypadkiem wstrzymany został ruch tramwajowy w kierunku pętli Żerań FSO. "Tramwaje linii 18 i 71 zostały skierowane na trasę objazdową: rondo Starzyńskiego, Jagiellońska, pętla Ratuszowa ZOO. Dodatkowo autobusy linii 509 na odc. rondo Starzyńskiego – Żerań FSO zatrzymują się na wszystkich napotkanych przystankach" - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego. O wypadku jako pierwszy poinformował portal tvnwarszawa.pl.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marta Stańczyk

Logo radiozet Dzieje się