,

Włamanie do biura poselskiego PiS. Trzej 17-latkowie z zarzutami

PAP
15.07.2022 16:24

Trzem 17-latkom, którzy są podejrzani o włamanie do biura poselskiego PiS w warszawskim Ursusie, postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy zostali objęci dozorem policji - dowiedziała się PAP. Grozi im do 10 lat więzienia.

Biuro poselskie PiS w Ursusie
fot. Twitter/Małgorzata Gosiewska

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek przy ul. Bohaterów Warszawy 9 w warszawskim Ursusie. Wandale zniszczyli biuro posłów PiS Jarosława Krajewskiego i Małgorzaty Gosiewskiej. Sprawcy mieli pod wpływem alkoholu uszkodzić drzwi, wybić szybę i wtargnąć do środka. Radny PiS Dariusz Grylak powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że ukradli "paczkę długopisów z logo partii i chorągiewki, które spalili na pobliskim skwerku".
 
Polska Agencja Prasowa zapytała o sprawę Komendę Stołeczną Policji. - Potwierdzam, że w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z obiektów na ul. Bohaterów Warszawy. Na miejsce skierowano policjantów - poinformował w czwartek PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Włamanie do biura PiS. Trzej 17-latkowie z zarzutami

- Jak się okazało, sprawcy wynieśli z budynku ulotki, które następnie podpalili na Placu Tysiąclecia - potwierdził policjant. - Po chwili policjanci zatrzymali trzech 17-latków - dodał Marczak.

W piątek po wytrzeźwieniu trzej nastolatkowie zostali przesłuchani. Śledczy postawili im zarzuty kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania dwóch się przyznało, natomiast jeden częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego im czynu. Dwóch z nich złożyło wyjaśnienia, natomiast jeden odmówił skradania wyjaśnień. 
 
Po zarzutach młodzi mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie. - Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Za zarzucany czyn może im grozić od roku do 10 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Figaj
 

Logo radiozet Dzieje się