,

Ze strony ZTM zniknęły rozkłady jazdy. Warszawiacy wściekli. "Teraz to porażka"

02.12.2019 17:01

Dobrze wszystkim znana strona ztm.waw.pl nie zawiera już rozkładów jazdy środków komunikacji miejskiej. Warszawiacy nie ukrywają oburzenia z powodu tej zmiany.

rozkład jazdy
fot. TOMASZ CHOLAS/REPORTER

Kto szuka rozkładów jazdy tramwajów i autobusów w internecie, może przeżyć niemałe rozczarowanie. 25 listopada informacje o przejazdach zniknęły ze strony ztm.waw.pl i zostały opublikowane w nowym miejscu. Pasażerowie nie ukrywają oburzenia!

Www.wtp.waw.pl to nowa strona z warszawskimi rozkładami jazdy. Jej partnerem jest popularny serwis jakdojade.pl. Adres ztm.waw.pl, do którego przyzwyczaili się Polacy, zawiera teraz wyłącznie informacje biznesowe, m.in. o przetargach, planowanych inwestycjach czy projektach unijnych.

Zobacz także

Warszawiacy nie rozumieją tego kroku. Pod facebookowym postem Warszawskiego Transportu Publicznego nie brakuje krytycznych komentarzy. Wielu pasażerom zmiana nie przypadła do gustu.

Ze strony ZTM korzystam głównie z telefonu komórkowego. Stara strona była do tego dostosowana. Teraz to porażka.

Niektórzy warszawiacy narzekają na funkcjonalność strony.

Nowa strona WTP z rozkładami i mapą jest kompletnie nieczytelna, nie do końca wiadomo, w którą stronę jest przejazd, należy znać nazwy przystanków, wybór daty też dopiero po przeklikaniu, mapa z niepełnymi danymi, a zapytanie przekierowuje na jakdojade.

Internauci dodają wprost, że starsze osoby, które przyzwyczaiły się do poprzedniego adresu, nie znajdą informacji, których szukają.

Ktoś w tej firmie zarządzającej przewozami musi bardzo nie lubić pasażerów. Starsi ludzie raczej sobie z tą stroną nie poradzą. Poprzednia strona była łatwa w obsłudze, szybko można było znaleźć to, czego się szuka. Teraz nie działa nic.

Rzecznik ZTM broni jednak pomysłu. Uważa, że stara strona skupiała zbyt wiele informacji, przez co stawała się nieczytelna.

Teraz wszystko jest bardziej przejrzyste, przez co także bardziej funkcjonalne – zaznacza w rozmowie z Polskim Radiem RDC.

RadioZET.pl/RDC.pl/Facebook

Logo radiozet Dzieje się